Cena marmuru: ile kosztuje marmur?

stoliki kawowe z marmuru i marmurowe 5

To chce być darmowym przewodnikiem po cenach marmuru, który pomoże ci lepiej określić ceny i koszty płyt marmurowych . Istnieje wiele czynników, które wpływają na cenę marmuru, a niektóre z nich mogą znacząco zmienić cenę marmuru nawet w ramach tego samego rodzaju. Punktem wyjścia do ekonomicznej oceny kamienia marmurowego na metr kwadratowy jest niewątpliwie wybór odmiany. Weźmy na przykład najbardziej znaną odmianę, biały marmur z Carrary : ten rodzaj jest dalej klasyfikowany według koloru tła i jego żył. W rzeczywistości „ Bianco C ” i „ Bianco CD ” wydają się być dwoma wariantami białego marmuru Carrara, które mają odpowiednio bielsze i nieco szare tło. Ten „Bianco C ” ma przedział cenowy marmuru, który może wynosić od około 53,00 USD do 90,00 USD , podczas gdy „Bianco CD” od minimalnej ceny marmuru około 48,00 USD do maksymalnej 77,00 USD . Jak widać z przedstawionych powyżej orientacyjnych cen płyt marmurowych, ten sam rodzaj, ale w innym wariancie może mieć znaczną różnicę w cenie, w tym przypadku nawet o 20% więcej! Stoliki marmurowe wykonuje się właśnie z takiego marmuru.

Cena marmuru: bezpłatny przewodnik po cenach marmuru

Jak wyjaśniono w poprzednim akapicie tego bezpłatnego przewodnika po cenach marmuru , aby określić cenę marmuru, należy przede wszystkim określić rodzaj lub typy, które chcesz kupić. Mówiąc o marmurze Carrara, najpopularniejsze typy oprócz klasycznego białego to marmur Statuario i marmur Calacatta . Zawsze pozostając na białym kamieniu, inne znane typy to marmur Bianconei perlato z Sycylii. Jeśli natomiast orientujesz się w kierunku marmuru w odcieniach beżu, najbardziej znanymi typami są bez wątpienia marmur Botticino, Crema Marfil i Trawertyn (nawet jeśli, jak wiemy, tak naprawdę nie jest to marmur – kliknij tutaj po więcej informacji na marmurze trawertynowym). Wreszcie wśród rodzajów czarnego koloru nie sposób nie wspomnieć o marmurze Nero Marquina . Jako przykład podajemy cenę płytek marmurowych niektórych z wyżej wymienionych rodzajów: cena marmuru trawertynowego: 65,00 USD – 120,00 mkw .; cena marmuru Botticino: 50,00 – 90,00 mkw .; Marmur Nero Marquina cena: 80,00 – 100,00 mkw. Kawowy stolik z marmuru musi swoje kosztować z powodu ceny surowca.

Marmur karraryjski jest jednogłośnie uznawany za jeden z najlepszych materiałów kamiennych w historii, zwłaszcza z estetycznego punktu widzenia, i najcenniejszy zarówno w kraju, jak i za granicą. Projektanci i Klienci z całego świata wybierają go do tworzenia podłóg , ścian, blatów kuchennych i łazienkowych oraz wszelkiego rodzaju dodatków wyposażenia wnętrz ( marmurowe wanny , marmurowe brodziki , marmurowe lampy, stoły bilardowe itp.). Jak już wiemy, istnieje wiele odmian tego kamienia naturalnego wydobywanego ze wspaniałych kamieniołomów w Alpach Apuańskich; dlatego każda odmiana ma swój własny przedział cenowy. Oprócz najbardziej znanego białego marmuru Carrara, inne znane odmiany to:

Cena marmuru kararyjskiego dla odmiany Statuario: 100,00 – 190,00 mkw.
Cena marmuru kararyjskiego dla odmiany Arabescato: 90,00 USD – 150,00 mkw.
Cena marmuru Calacatta: 110,00 USD – 160,00 USD mkw.
Cena marmuru kararyjskiego dla odmiany Bardiglio: 60,00 USD – 100,00 mkw.