Czym jest Esperal Gdańsk?

Czym jest disulfiram / esperal? – gdzie się leczyć?

Disulfiram blokuje enzym biorący udział w metabolizowaniu alkoholu, uniemożliwia picie z powodu nieprzyjemnych skutków ubocznych, które mogą wystąpić, jeśli spożyjesz jakąkolwiek ilość alkoholu podczas posiadania implantów Disulfiram. DISULFIRAM NIE JEST LECZENIEM. Powinien być stosowany razem z modyfikacją zachowania, psychoterapią i wsparciem doradczym. Wszczepienie disulfiramu musi odbywać się za zgodą pacjenta i pod opieką medyczną.

Jak to działa?

Najważniejsze podczas stosowania Disulfiramu – nie pij alkoholu. Disulfiram działa poprzez hamowanie enzymu dehydrogenezazy aldehydu octowego, co oznacza, że ​​wiele skutków „kaca” odczuwa się natychmiast po spożyciu alkoholu. Około 5 do 10 minut po spożyciu alkoholu pacjent może odczuwać efekt ciężkiego „kaca”, który może trwać od 30 minut do kilku godzin. Jest możliwość, że objawy będą powodować czerwoną skórę, przyspieszenie bicie serca, duszności, wymioty, nudności, pulsujący ból głowy, splątanie i zapaść krążeniowa. W przypadku picia alkoholu w trakcie wszczepiania implantu Disulfiram NALEŻY NATYCHMIAST ZWRÓCIĆ SIĘ DO POMOCY MEDYCZNEJ.

Nosić medyczną metkę ostrzegawczą lub mieć przy sobie dowód tożsamości stwierdzający, że przyjmujesz Disulfiram. Każdy lekarz, który Cię leczy, powinien wiedzieć, że używasz Disulfiramu.

Esperal Gdańsk

Co powinienem wiedzieć przed otrzymaniem implantu Esperal Gdańsk? Disulfiram nie może być stosowany bez pisemnej zgody pacjenta. Pacjent musi zostać poinformowany o potencjalnych skutkach ubocznych przed zabiegiem. Do podpisania pisemnej zgody wymagany jest identyfikator pacjenta. Cała procedura trwa do 10 min. Następnie pacjent jest gotowy do zabiegu.

Nie należy stosować wszywki z esperalu Gdańsk , jeśli jesteś na niego uczulony lub jeśli:

 • niedawno zażyłeś metronidazol lub paraldehyd lub
 • spożyłeś jakąkolwiek żywność lub produkty zawierające alkohol (płyn do płukania ust, wino do gotowania, lek na kaszel, ocet, niektóre desery itp.)

Przeciwwskazania:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • przyjmowanie fenytoiny, leków przeciwgruźliczych lub rozrzedzających krew,
 • niewydolność serca,
 • niewydolność krążenia,
 • przebyty zawał serca i choroba niedokrwienna serca,
 • zapalenie tętnic,
 • wysokie ciśnienie krwi,
 • zapalenie nerwu wzrokowego,
 • wcześniejsze próby samobójcze,
 • psychoza.

Należy również poinformować lekarza, jeśli:

 1. mieć zaburzenia osobowości
 2. mieć uszkodzenie mózgu lub uraz głowy;
 3. mieć epilepsję
 4. miał udar
 5. masz niedoczynność tarczycy
 6. masz problemy z płucami
 7. masz problemy z wątrobą
 8. masz historię choroby psychicznej

Czego powinienem się spodziewać podczas zabiegu?

Zabieg odbywa się w naszym Centrum Medycznym w Gdańsku. Tabletki Disulfiram wprowadza się pod skórę pacjenta, w okolice pośladków. Chirurg nacina od 5 do 10 mm skóry i wprowadza tabletki do mięśnia na głębokość 6-7 cm. Ilość tabletek uzależniona jest od wagi pacjenta, w większości przypadków 1 tabletka na każde 10 kg. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Cały zabieg trwa około 15 min.