Dlaczego oklejanie szyb UPVC jest takie popularne?

1. Dlaczego UPVC jest tak popularny

W porównaniu z innymi materiałami do budowy okien, trwałe i wydajne termicznie poświadczenia uPVC oznaczają, że stał się on najpopularniejszą opcją dla nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych.

Oprócz tego, że jest niedrogim, łatwym w utrzymaniu i skutecznym izolatorem, można go dostosować, aby uzyskać kilka kolorów i wykończeń.

Istnieje kilka sposobów na kosmetyczne ulepszenie okien PCV, przy czym dwie szczególnie ważne metody to malowanie natryskowe i owijanie winylem.

Każda z tych metod daje inne rezultaty, ale estetyczne i aplikacyjne malowanie natryskowe jest zdecydowanie lepszą opcją, jeśli chodzi o trwałość.

W poniższym artykule przyjrzymy się zaletom i wadom każdej z tych metod. Ponadto pokazujemy, dlaczego malowanie natryskowe jest o wiele bardziej przystępne cenowo, trwałe i wygodne niż oklejanie okien.

2. Czy możesz owinąć szyby UPVC?

Folie winylowe były wcześniej stosowane głównie do samochodów, ostatnio folie winylowe do ram okiennych i okien z PCV stały się trendem.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to uzasadniona alternatywa dla poprawy wyglądu PCV. Wiele firm oklejających drzwi i okna świadczy swoje usługi dla właścicieli domów, którzy chcą ulepszyć swoje drzwi i okna.

Folie winylowe są nakładane na okna PCV za pomocą mocnych klejów i są dostępne w szerokiej gamie kolorów. Mają one na celu szybką zmianę wyglądu nieruchomości bez przygotowania powierzchni lub czasu schnięcia wymaganego do malowania natryskowego.

Oczywiście odnowienie dowolnego elementu nieruchomości jest znaczną inwestycją. Jednak oklejanie szyb Poznań zazwyczaj nie jest długoterminowym rozwiązaniem, jakiego można by oczekiwać od poważnego projektu renowacji.

3. Czy oklejanie szyb Poznań jest realną opcją?

Problem z oklejaniem szyb winylem polega na tym, że jest to kosztowna usługa, ale sam winyl rzadko trwa dłużej niż pięć lat. W porównaniu z innymi metodami jest skuteczny tylko jako tymczasowe rozwiązanie do zmiany wyglądu okien UPVC.

Folia winylowa nie wiąże się tak mocno z powierzchniami UPVC, nawet przy pomocy klejów. Z czasem wilgoć będzie gromadzić się pod powierzchnią i zacznie podnosić ją z UPVC.

W takim przypadku należy wymienić folię winylową lub oklejone folią okna UPVC. Robienie tego co pięć lat jest dalekie od ideału, ponieważ każdy rodzaj projektu renowacji domu jest czasochłonny i kosztowny.

Jako klient chcesz mieć pewność, że prace na Twojej nieruchomości będą trwały tak długo, jak to możliwe i nie będą wymagały w najbliższym czasie dalszych remontów. Malowanie natryskowe UPVC jest znacznie trwalszą i trwalszą alternatywą.

4. Koszty oklejania szyb UPVC

Oklejając okna winylem, musisz upewnić się, że kupujesz tylko winyl najwyższej jakości, aby zapewnić oczekiwane rezultaty. Niestety, winyl tego kalibru będzie drogi; kupowanie go na rolki może szybko zwiększyć koszty.

Pojedyncza rolka może potencjalnie cofnąć cię o setki funtów, a to wyklucza dodatkowy koszt pracy, jeśli chodzi o nakładanie winylu na istniejące okna.