Domek na Mazurach nad jeziorem Janowskim

domek na mazurach

Wydaje się, że ma jakiś uniwersalny charakter dla ludzi. Tak wiele naszych domów marzeń, domów wakacyjnych i miejsc wakacyjnych skupia się wokół akwenu wodnego. Niezależnie od tego, czy jest to ocean, jezioro, rzeka czy strumień; źródła wody wydają się mieć moc relaksacji, odmłodzenia i odświeżenia. Myślę więc, że ma sens, że wystrój jaki ma Janowski Domek na Mazurach inspirowany wybrzeżem ma tak ogromną rzeszę zwolenników. A to, co mi się w nim podoba, to to, że można go interpretować na wiele różnych sposobów.

Domek na Mazurach

Od jasnych, kolorowych domków Tybee Island po bujny luksus wystroju inspirowanego Hamptons. Od wesołych wybrzeży Key West po ekskluzywny wygląd nowoczesnego domu na plaży Malibu. Od kiczowatego, uroczego szyku Wysp Hawajskich, po rustykalną atmosferę domku na jeziorze; wszystkie rodzaje stylów wystroju zawierają nadmorski klimat.

A w tym tygodniu wraz z 15 innymi blogerami, których wystrój i styl inspirowany jest życiem na wodzie lub w jej pobliżu, biorę udział w zabawnej serii wycieczek do domu. Nie mogę się doczekać, aby zwiedzić wszystkie ich domy i zobaczyć, w jaki sposób zinterpretowali projekt nad wodą. A dzisiaj dzielę się naszym podejściem do projektowania wybrzeża podczas pierwszej części naszej letniej wycieczki po domach nad jeziorem. Jeśli jest to twój pierwszy raz tutaj, witaj! Jestem bardzo podekscytowany, że mogę dziś podzielić się z wami kawałkiem naszego domu. Udaj się tutaj, aby dowiedzieć się więcej, jeśli jesteś nowy!

domek na mazurach z własną linią brzegową

Domek na mazurach z własną linią brzegową

Żyjemy nad pięknym jeziorem Janowskim, które jest dość dużym jeziorem z czterema głównymi ramionami położonym na środku Mazur w Polsce. Nasze jezioro znajduje się około 10-15 minut poza małym miasteczkiem (ok. 30 tys. łącznie z terenami peryferyjnymi} i to tam pracujemy, robimy zakupy, uprawiamy sport itp. Ale jezioro jest naszym ulubionym miejscem, kiedy tylko uda nam się być w domu, zwłaszcza latem. Nasz domek na mazurach z własną linią brzegową jest niesamowity! Nasi chłopcy zaczęli pływać w jeziorze na początku tego roku: w kwietniu mieliśmy upał, który zainspirował ich do pływania; ale nie jest niczym niezwykłym, że jezioro jest łatwe do pływania od początku maja do końca września. Uwielbiamy spędzać czas na naszym pokładzie, w doku, pływać kajakiem i łódką, a także pływać w lecie. A chłopcy uwielbiają tubingi i zaczynają się uczyć jazdy na nartach wodnych. Kto wie, tego lata może być nawet trochę wakeboardingu w ich przyszłości…

A teraz włączmy tę trasę… wejdź!

W ciągu ostatnich kilku miesięcy dokonałem kilku zmian w tej przestrzeni – głównie dodając tapetę z fałszywą mapą, a także zmieniając meble. Ten mniejszy stół wejściowy pomalowany kredą pasuje do małej skali pokoju znacznie lepiej niż nasz stary długi stół.

Aby nadać naszemu wpisowi letni charakter, utrzymywałem rzeczy dość proste i faktycznie usunąłem jedno z krzeseł, które mieliśmy tutaj wcześniej. Właśnie dodałem trochę świeżych kwiatów i kilka plażowych akcesoriów wraz z grafiką na tablicy, aby nadać tej przestrzeni świeży, letni akcent.

Z holu wejściowego możemy przejść do otwartej przestrzeni salonu i jadalni. Dzisiaj skupimy się na jadalni: w piątek będę dzielić zwiedzanie salonu. Narty wodne były wyprzedażą garażową latem po tym, jak się wprowadziliśmy.

domek na mazurach

Domek Mazury

Nasza jadalnia jest jedną z naszych ulubionych przestrzeni… zwłaszcza, że ​​dodaliśmy ten nowy piękny stół, który zbudował dla nas mój tata. Nogi do stołu zostały zamówione w Osborne Wood Products; i planuję podzielić się naszymi planami i kilkoma wskazówkami dotyczącymi budowania własnego stołu na farmie na blogu już niedługo.

Aby nadać jadalni letni klimat, właśnie dodałam kilka moich ulubionych letnich kwiatów, kilka nowych poduszek na ławce i udekorowałam nasz stolik kilkoma akcesoriami plażowymi i materiałami do nadruku.

Uwielbiam letni klimat nowej winiety na stolik. Dużo drewna z morza {jutro podzielę się szczegółami tego drzewa z morza}, trochę tropikalnej zieleni i kilka uroczych wydruków, które zrobiłem – podzielę się nimi w dalszej części tygodnia.

Domek nad jeziorem mazury

A reszta jadalni…

Oprócz zbudowania stołu w wiejskim domu, zainstalowaliśmy deskę i sami łaty oraz pomalowaliśmy ściany w Szeptanej Wiosnie. Wszystkie obrazy to znaleziska ze sklepów z używanymi rzeczami, które zaktualizowałem {szczegóły udostępniłem tutaj}. Ławka była prezentem od dobrych przyjaciół, oprawa oświetleniowa została zamówiona w Joss & Main, a zasłony są super szybkim i łatwym majsterkowaniem, które możesz wykonać nawet jeśli nie szyjesz. Ten domek nad jeziorem mazury posiada duże niebieskie dzbanki pochodzą z Jysk, dywanik z Ikei, drewniane krzesła z Urban Barn, a końcowe krzesła z HomeSense. Zrobiłem bieżnik ze wspaniałej tkaniny Shibori Indigo z Tonic Living.

Z jadalni możesz rzucić okiem na nasz niedawno odnowiony salon. W piątek podzielę się wycieczką po tym i naszej biało-niebieskiej nadmorskiej kuchni.