Eleganckie stoliki marmurowe dla twojego domu

Zastanawiasz się nad zakupem marmurowego stołu ze względu na jego klasyczne piękno i ponadczasową elegancję…. Po pierwsze, musisz wziąć pod uwagę osiem rzeczy, aby ten zakup był bardzo udany. Marmur jest miękkim kamieniem, więc mimo że jest bardzo gęsty, jest również dość podatny na plamy i zarysowania. Marmurowy stolik to świetna decyzja dla upiększenia twojego wnętrza i dodania mu odrobiny podziwu. Jeśli więc poświęcisz czas na odpowiednią pielęgnację swojego marmurowego stołu, a także uwzględnisz niezbędną pielęgnację, możesz cieszyć się nim przez długie lata i to bez większych kosztów. Oto osiem rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem marmurowego stołu do jadalni, szafki nocnej, stołu w salonie, między innymi:

  • Marmur wymaga rygorystycznego czyszczenia i konserwacji.
  • Ważne jest, aby zastanowić się, w jaki sposób iw jakim celu marmurowy stół będzie używany w Twoim domu. Na przykład, marmurowy stolik kawowy byłby eleganckim wyborem do formalnego pokoju, ponieważ miałby przede wszystkim dodać subtelności do wystroju pokoju, a nie używać marmurowego stołu jako miejsca do kolorowania dzieci. możesz pracować na swoim laptopie.
  •  Należy mieć świadomość, że marmur można łatwo zarysować i wytrawić.
  •  Gdy marmurowy blat jest używany w sposób ciągły, należy go regularnie uszczelniać. Standardowym zaleceniem jest, aby raz w roku chronić marmur i utrzymywać go jak nowy.
  •  W porównaniu z innymi kamieniami, takimi jak granit, marmur jest bardzo wrażliwy na powszechnie stosowane substancje. Wino, kawa, cola i wiele domowych środków czyszczących może poplamić lub uszkodzić wykończenie powierzchni marmurowego stołu.
  • Do marmurowego stołu musisz cały czas używać uchwytów na kubki na napoje.
  •  Unikaj umieszczania przedmiotów lepkich, gorących lub zimnych, takich jak lód, bezpośrednio na marmurowym blacie stołu.
  • Jeśli stół jest poplamiony lub porysowany, naprawę może wykonać fachowiec, ale koszt tej usługi jest dość spory, więc jeśli weźmiesz pod uwagę niezbędną pielęgnację marmurowego stołu, prawdopodobnie nie będziesz potrzebować te usługi co roku.