Jak wysyłać małe i średnie przedmioty?

produkty do pakowania (4)

Po spakowaniu małych lub średnich przedmiotów możesz przygotować je do wysyłki. Sprawdź czy masz odpowiednie produkty do pakowania. Postępuj zgodnie z tymi pięcioma wskazówkami dotyczącymi wysyłki w e-commerce.

1. ZMIERZ I ZWAŻ SWOJĄ PACZKĘ

Gdy Twoje produkty znajdą się w ostatniej warstwie opakowania, możesz określić wymiary przesyłki i całkowitą wagę. Najpierw zmierz długość, szerokość i wysokość swojej paczki. Pomnóż trzy wymiary i podziel liczbę przez wymiarowy dzielnik sześcienny wymagany przez wybranego przewoźnika. Ta liczba reprezentuje wagę wymiarową paczki , czasami skracaną do wagi. Gumki recepturki pomogą Ci spiąć wszystko razem.

Następnie zważ paczkę w funtach lub uncjach. W branży logistycznej liczba ta nazywana jest ciężarem własnym paczki lub wagą rzeczywistą.

2. OBLICZ STAWKI WYSYŁKI I PORÓWNAJ PRZEWOŹNIKÓW

Niektórzy przewoźnicy pobierają opłaty według wagi gabarytowej paczki, co oznacza, ile miejsca zajmuje w ich ciężarówce. Inni przewoźnicy mogą wykorzystywać ciężar własny paczki. Jednak inni mogą wziąć większy z nich. Współpracuj z przewoźnikiem lub grupą przewoźników, którą rozważasz, aby obliczyć koszty wysyłki. Podajesz wymiarową i rzeczywistą wagę wraz z miejscem pochodzenia i miejscem docelowym.

Chociaż porównanie kosztów jest niezbędne, pamiętaj, aby przyjrzeć się poziomowi usług, które zapewni przewoźnik. Jeśli potrzebujesz dotrzymać napiętego terminu dostawy, potrzebujesz przewoźnika, który ma udokumentowane terminowe wykonanie i elastyczność, która spełni Twoje potrzeby. Koperty bąbelkowe są niezastąpione w transporcie małych produktów.

Jeśli wysyłasz mały przedmiot lokalnie, możesz nawet wybrać firmę kurierską, która dostarczy Twój przedmiot rowerem lub samochodem. To robi wrażenie na Twoich klientach, którzy odbiorą przesyłkę na czas, z rąk umundurowanego, profesjonalnego przedstawiciela. Nie zapłacisz też za miejsce w dużym samochodzie dostawczym, gdy kurier rowerowy dotrze tam szybciej i taniej.

3. ZAREZERWUJ SWOJEGO PRZEWOŹNIKA

Po ustaleniu przewoźnika, którego ceny i gwarancje wysyłki mają sens dla Twojej firmy, współpracuj z nim w celu potwierdzenia przesyłki. Zaplanują odbiór i dostawę lub podpowiedzą, gdzie przywieźć paczkę.

4. OZNACZ I WYŚLIJ PACZKĘ

Wydrukuj etykiety wysyłkowe dostarczone przez przewoźnika i przymocuj je do paczek za pomocą przezroczystej taśmy pakowej. Dołącz wszelkie inne etykiety i naklejki potrzebne do bezpiecznego transportu przedmiotów. Na przykład możesz potrzebować specjalnej naklejki, jeśli Twój produkt ma baterię litową lub jakiekolwiek materiały niebezpieczne. Następnie możesz wysłać swoją przesyłkę.

Jak wysyłać duże, ciężkie przedmioty

Pod pewnymi względami wysyłka dużego przedmiotu nie różni się zbytnio od wysyłania małego produktu. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz postępować zgodnie z tym samym procesem, w jaki sposób wysyłać ciężkie przedmioty. Zaczyna się od zapakowania produktu, zmierzenia go, obliczenia i porównania stawek, zarezerwowania przesyłki i wreszcie przygotowania do odbioru. Jednak podczas pracy z większymi przesyłkami Twój przewoźnik może nałożyć więcej wymagań. Twój proces prawdopodobnie będzie przebiegał zgodnie z następującymi trzema krokami:

1. SPRAWDŹ SWOJE WYMAGANIA DOTYCZĄCE PONADWYMIAROWYCH PACZEK

Różni przewoźnicy podają różne progi wymiarów i wagi dla paczek, które należy uznać za ponadgabarytowe. Niektórzy przewoźnicy nazywają pudło przewymiarowane, jeśli waży więcej niż 70 funtów lub inny próg wagi. Inni przyjrzą się połączonym wymiarom opakowania. W przypadku niektórych przewoźników do kategorii ponadgabarytowych zmieści się wszystko, co przekracza 130 cali. Podobnie jak w przypadku małych paczek, musisz zmierzyć i zważyć paczkę, aby obliczyć stawki wysyłki.

Jeśli Twoja paczka zostanie uznana za ponadwymiarową przez wybranego przewoźnika, może być konieczne spełnienie specjalnych wymagań. Na przykład może być wymagane, aby nie używać ponownie pudełka z tektury falistej i upewnić się, że utrzyma określoną wagę. Podczas przygotowywania produktu do wysyłki może być konieczne naklejenie specjalnej naklejki ostrzegawczej wskazującej wagę paczki, aby Twoja paczka zyskała należną jej uwagę.

2. PRZEJRZYJ OPCJE I STAWKI WYSYŁKI

Jeśli Twoja paczka mieści się w zakresie ponadwymiarowym dla wybranego przewoźnika, będziesz musiał ponieść dodatkowe koszty wysyłki. Być może będziesz musiał omówić z przewoźnikiem specjalne stawki w przypadku bardzo dużych przesyłek, które wykraczają poza standardowe wymiary ponadgabarytowe. Przewoźnicy, którzy specjalizują się w małych przesyłkach, za dodatkową opłatą przyjmą przesyłki ponadgabarytowe. Inni dostawcy dostarczą Twoją paczkę, klasyfikując ją jako przesyłkę frachtową zamiast zwykłej dostawy.

Możesz również wybrać dedykowaną usługę dostawy, taką jak Street Fleet. Dzięki samochodom dokującym w naszej flocie możemy pomieścić ładunki o wymiarach palet i szybko je dostarczyć. Wysyłając duże przedmioty, ważne jest, aby zrównoważyć przystępność cenową z jakością. Współpraca z kurierem zapewnia szybką dostawę produktów przez umundurowanego kierowcę. Dołożą oni najwyższej staranności podczas procesu wysyłki, aby zapobiec uszkodzeniu dużych, ciężkich i często cennych towarów.

3. POTWIERDŹ I PRZYGOTUJ PRZESYŁKĘ

Kiedy będziesz gotowy, aby kontynuować z wybranym przewoźnikiem, zarezerwujesz zamówienie i postępuj zgodnie z instrukcjami przewoźnika, aby przygotować je do odbioru lub nadania. Wydrukuj i dołącz etykiety wysyłkowe oraz wszelkie wymagane etykiety specjalne dla opakowań ponadwymiarowych. Wtedy Twoja przesyłka będzie gotowa dla przewoźnika.

JAK WYSYŁAĆ DELIKATNE PRZEDMIOTY

Jeśli produkty dotrą zepsute, być może będziesz musiał się martwić o zwroty i potencjalnie złe recenzje oraz utraconych klientów. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jak pakować i wysyłać delikatne przedmioty. Większość różnic w podejściu do wysyłki dotyczy pakowania delikatnych przedmiotów. Wybierz odpowiedni rozmiar pudełka i zapakuj każdy przedmiot indywidualnie. Zapakuj bezpiecznie przedmioty, używając co najmniej 3 cali amortyzacji, w przeciwieństwie do zwykłych 2 cali.

Przygotowując przedmioty do wysyłki zgodnie ze wszystkimi wymaganiami przewoźnika, upewnij się, że etykieta wysyłkowa jest umieszczona na największej powierzchni. Dzięki temu Twoja paczka pozostanie w pozycji pionowej podczas wysyłki, chroniąc jej zawartość. Dodanie „kruchej” naklejki do pudełka może również przypominać personelowi o ostrożnym obchodzeniu się z przesyłką.

Dowiedz się, jak flota uliczna może obsługiwać dostawy biznesowe

Jako kurier i dostawca dostaw z siedzibą w Minneapolis i St. Paul, możemy dostarczyć Twoje przesyłki w dowolne miejsce w Minnesocie i sąsiednich stanach. Dzięki flocie, która obejmuje zarówno rowery, jak i ciężarówki dokujące, możemy dostarczyć wszystko, od najmniejszej koperty po ciężarówkę pełną palet. Posiadamy niezbędne doświadczenie i certyfikaty do transportu paczek medycznych, materiałów niebezpiecznych i finansowych, dzięki czemu możemy wysłać każdą paczkę, bez względu na jej rozmiar i zawartość. Specjalizujemy się również w terminowych dostawach i rozwiązaniach logistycznych, oferując usługi obejmujące:

  • Dostawy tego samego dnia
  • Zaplanowane dostawy
  • Dedykowani kierowcy
  • Natychmiastowe dostawy
  • Magazynowanie, przeładunek i dystrybucja

Dzięki naszym konkurencyjnym stawkom i całodobowej dostępności możesz na nas polegać, jeśli chodzi o jakość usług, której potrzebujesz. Jeśli możemy Ci pomóc z jednorazową dostawą lub zwykłymi przesyłkami biznesowymi, skontaktuj się z nami online lub zadzwoń pod numer 612-623-9999, aby rozpocząć ustalanie ustaleń. Jeśli jesteś gotowy do wysyłki, złóż zamówienie online już dziś.