Koszmary senne – dlaczego się śnią?

Koszmary senne

Koszmary senne – dlaczego się śnią i jak je rozumieć? Tłumaczenie snów nie jest powszechną praktyką. Mało kto przykłada wagę do snów, dopóki nie uprzykrzają życia i snu w postaci koszmarów sennych.

Koszmary senne o utracie zębów

Co oznaczają koszmary senne, jeśli wypadną Ci zęby? Penney Peirce, autorka „Dream Dictionary for Dummies”, sugeruje, że marzenie o utracie zębów może mieć wiele znaczeń.

Może to oznaczać, że martwisz się na przykład swoją atrakcyjnością lub wyglądem. Może to również oznaczać, że martwisz się swoją zdolnością do komunikowania się lub obawiasz się, że powiedziałeś coś wstydliwego.

„Prawdziwą istotą zębów jest ich zdolność do gryzienia, przecinania, rozdzierania i szlifowania” – wyjaśnia. „Jeśli wypadną ci zęby, tracisz osobistą siłę i zdolność do asertywności, zdecydowania i samoobrony”.

Koszmary senne o umieraniu

Śmierć to kolejny powszechny temat do tłumaczenia snów i taki, który może być szczególnie niepokojący. Marzyciele czasami śnią o śmierci ukochanej osoby, a nawet o śmierci samych siebie. Popularne tłumaczenie snów sugeruje, że takie sny odzwierciedlają lęk przed zmianą lub lęk przed nieznanym.

„Podobnie jak śmierć, zmiana może być przerażająca, ponieważ – podobnie jak śmierć – nie wiemy, co jest „po drugiej stronie” zmiany, dlatego śniący umysł utożsamia zmianę ze śmiercią” – sugeruje Lauri Loewenberg w swojej książce „Sen o tym: Odblokuj swoje koszmary senne, zmień swoje życie”.

Loewenberg uważa również, że koszmar senny o śmierci bliskiej osoby może odzwierciedlać podobny lęk przed zmianą, zwłaszcza w odniesieniu do naszych dzieci. Gdy dziecko dorasta, umysł rodzica zaczyna się zastanawiać, dokąd poszła młodsza wersja dziecka. Sny o śmierci odzwierciedlają zatem rodzaj żałoby po upływie czasu.

Badania wykazały również, że osoby zbliżające się do końca życia i bliscy wokół nich doświadczają znaczących i znaczących snów, często związanych z pocieszającą obecnością, przygotowywaniem się do wyjścia, obserwowaniem lub kontaktem ze zmarłym, bliskimi czekającymi, przykrymi doświadczeniami i nieskończonością prowadził biznes.

tlumaczenie snów

Koszmary senne o wykonaniu testu

Badania wykazały również, że koszmary senne o zdaniu egzaminu są powszechne. Według Craiga Hamiltona-Parkera, autora „Ukrytego znaczenia snów”, zdanie egzaminu we śnie może ujawnić ukryty strach przed porażką.

„Egzaminy to stresujące doświadczenia, w których trzeba stawić czoła własnym niedociągnięciom” – pisze. „Śnienie o niezdaniu egzaminu, spóźnieniu się na jeden lub nieprzygotowaniu pokazuje, że czujesz się nieprzygotowany na wyzwania, jakie budzi życie”.

Koszmary senne o niewierności

Śnienie, że twój współmałżonek lub romantyczny partner zdradza cię z kimś innym, może być niesamowicie przygnębiające. W niektórych przypadkach ludzie zaczynają się nawet zastanawiać, czy sen może być naprawdę prawdziwy. Czy koszmar senny, że twój partner jest niewierny, oznacza, że ​​może się to wydarzyć? Czy to już się dzieje?

Chociaż te sny mogą być odzwierciedleniem lęków przed niewiernością, prawdopodobnie nie oznaczają, że twój małżonek zdradza lub będzie zdradzał, twierdzą Trish i Rob MacGregor, autorzy „Complete Dream Dictionary: A Bedside Guide to Knowing What Your Dreams Mean” ”.

WIDZENIA NOCNE I WIZJE

„To kolejny sen „co by było, gdyby” – testujesz granice rzeczywistości – sugerują autorzy.

Eve Adamson i Gayle Williamson, autorzy „WIDZENIA NOCNE I WIZJE ”, zakładają, że sny o niewierności wskazują na problemy z zaufaniem, lojalnością i komunikacją w związku. „Jeśli ty lub twój partner zdradziliście we śnie, jedno z was nie otrzymuje teraz tego, czego potrzebuje od tego związku”, piszą.

Koszmary senne o lataniu

Wiele osób ma sny o lataniu. Latające sny mogą być ekscytujące, a nawet wyzwalające, ale czasami mogą też być dość przerażające (zwłaszcza dla osób bojących się wysokości).

Według Tony’ego Crispa, autora „Dream Dictionary”, koszmary senne o lataniu często mają dwie bardzo różne strony.8 Mogą reprezentować poczucie wolności i niezależności. Z drugiej strony mogą też wskazywać na chęć ucieczki lub ucieczki od realiów życia.

dlaczego śnią się koszmary senne

Dlaczego śnią się koszmary?

Dlaczego śnią się koszmary? „Samotne latanie zdarza się najczęściej”, pisze, „pokazując niezależny aspekt latania. Ale ponieważ często wiąże się z pozytywnym uczuciem przyjemności, latanie może przedstawiać naszą seksualność… zwłaszcza jej aspekty wyrażające wolność od społecznych norm i ograniczeń”.

Koszmary senne o ciąży

Tłumaczenie snów często sugeruje, że koszmary senne o ciąży reprezentują wszystko, od kreatywności po strach. David C. Lohff, autor „Dream Dictionary”, uważa, że ​​sny ciążowe mogą czasami odzwierciedlać lęk kobiety przed byciem nieodpowiednią matką. Dlaczego śnią się koszmary?

Autor Tony Crisp ma inne zdanie, sugerując, że sny ciążowe wskazują, że śniący rozwija pewien obszar potencjału lub pogłębia związek. Interpretator snów Russell Grant pisze, że te sny zapowiadają trudne czasy.