Montaż zabezpieczeń antykradzieżowych w Zabrzu

Zabezpieczenie antykradzieżowe Gliwice

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kradzieży samochodów bez kluczyka, jesteś we właściwym miejscu. Przygotowaliśmy ten przewodnik, aby wyjaśnić, co to jest, jakie samochody są podatne na ataki i jak możesz zapobiec staniu się ofiarą przestępstwa samochodowego bez kluczyka.

Coraz częściej uważa się, że złodzieje wykorzystują technologię bezkluczykową do omijania systemów bezpieczeństwa w nowoczesnych samochodach bez zabezpieczenie antykradzieżowe gliwice, a niektóre z najpopularniejszych obecnie modeli – w tym Ford Fiesta, Volkswagen Golf i Nissan Qashqai – są podatne na ataki.

Co to jest kradzież samochodu bez kluczyka?

Kradzież samochodu bez kluczyka (czasami nazywana kradzieżą przekaźnika) to sposób na kradzież pojazdu bez użycia fizycznego pilota. Docelowe pojazdy to te z bezkluczowymi systemami otwierania i uruchamiania, wykorzystujące technologię, aby dostać się do samochodu i odjechać.

Kradzież samochodu bez kluczyka jest prostsza i szybsza, niż możesz sobie wyobrazić. Policja twierdzi, że kradzież samochodu może zająć mniej niż dwie minuty. W 2019 roku w Wielkiej Brytanii co pięć minut kradziono pojazd. Większość z tych kradzieży dotyczyła dostępu bez klucza i jest to przestępstwo, które znacznie się nasila.

Jak działa kradzież samochodu bez kluczyka?

Pilot bezkluczykowy ma wbudowany nadajnik-odbiornik, który może wysyłać i odbierać zakodowane sygnały radiowe. Samochód i kluczyk wysyłają do siebie te unikalne, zaszyfrowane sygnały, aby zamknąć drzwi, gdy kluczyk nie znajduje się w zasięgu i – podobnie – odblokowują drzwi, gdy kluczyk jest wystarczająco blisko. Kiedy złodzieje atakują samochód, mogą wykorzystać funkcje dostępu bezkluczykowego, aby włamać się do samochodu bez faktycznego posiadania kluczyka.

Jeden z najczęstszych rodzajów kradzieży samochodu bez kluczyka można dokonać w ciągu 2 minut, tuż przed domem. Przestępcy wykorzystują parę urządzeń do dokonania kradzieży.

Montaż zabezpieczeń antykradzieżowych Zabrze

Po pierwsze, sygnał z kluczyka samochodowego jest przechwytywany lub wzmacniany, a następnie skopiowany sygnał jest przesyłany do innego nadajnika. Można to zrobić dość łatwo, nawet jeśli kluczyk znajduje się w pomieszczeniu, ponieważ technologia używana przez złodziei przedłuża sygnał z kluczyka w domu, więc samochód jest oszukiwany, by sądzić, że jest wystarczająco blisko, aby go odblokować.

Ten nadajnik działa następnie jako dodatkowy kluczyk, dzięki czemu samochód można otwierać, uruchamiać i odjeżdżać (o ile samochód ma również funkcję bezkluczykowego uruchamiania, czyli gdy samochód uruchamia się za pomocą przycisku, a nie poprzez fizyczne przekręcenie kluczyka w zapłon). Skradziony samochód może zostać wysłany za granicę, rozbity na części lub odsprzedany z fałszywymi dokumentami. Takim sytuacjom może przeciwdziałać montaż zabezpieczeń antykradzieżowych zabrze.

Czy samochody bez kluczyka łatwiej ukraść?

Tak, w wielu przypadkach samochody bez kluczyka łatwiej ukraść. To powiedziawszy, zależy to również od konkretnego modelu, a także od sytuacji. Niektóre modele są wyposażone w system bezkluczykowy, który odblokowuje drzwi, gdy kluczyk znajduje się w pobliżu, ale nadal mają konwencjonalny kluczyk, który jest fizycznie wkładany do stacyjki w celu uruchomienia samochodu. Samochody, które są najbardziej podatne na kradzież przekaźników, to te z bezkluczykowym wejściem i bezkluczykowym startem.

Zabezpieczenie auta przed kradzieżą Zabrze

Kradzież przekaźników również nie jest już nowa, więc producenci od jakiegoś czasu pracują nad sposobami jej zwalczania – co oznacza, że ​​niektóre bardziej zaawansowane modele mają systemy zaprojektowane do udaremniania kradzieży samochodów bez kluczyka.