Najlepsza pielęgnacja brody według ekspertów

Łatwo jest wypisać szczotki do brody jako kolejne niezbyt potrzebne narzędzie, które sprawia, że pielęgnacja brody jest łatwiejsza, ponieważ możesz pomyśleć, że masz już grzebień, szczotkę lub dłonie, których możesz użyć do wyczesania zarostu. Rozmawialiśmy jednak z kilkoma bardzo doświadczonymi ekspertami w dziedzinie brody — fryzjerami i guru od pielęgnacji, z których wielu nosi brody — i powiedzieli nam, że w rzeczywistości kartacze do brody mogą mieć duże znaczenie, ponieważ zostały zaprojektowane specjalnie po to, aby ujarzmić często grubszy zarost na twarzy. Dodatkowo wszystkie potrzebne narzędzia dostaniesz jako zestawy do brody.

Pielęgnacja brody

Według nich zdrowe szczotkowanie może szybko zmienić niechlujną brodę w elegancką i zadbaną. „To niezbędne narzędzie do utrzymywania gładkiej brody” – mówi Roman, właściciel męskiego butiku do pielęgnacji w Warszawie. „Jeśli myślisz o włosach na brodzie jak o włosach na głowie, utrzymanie wszystkiego na swoim miejscu wymaga trochę wysiłku. Szczotki do pielęgnacji brody pozwalają skierować wszystkie włosy w tym samym kierunku i zapobiegają wypadaniu kosmyków”.

Oprócz wygładzania krnąbrnej brody eksperci powiedzieli nam, że szczotki do brody złuszczają trudno dostępną skórę pod brodą, a także pomagają „rozprowadzać naturalne olejki na skórze i zarostu”, jak mówi Marek – fryzjer z Krakowa. Pielęgnacja brody na tym się nie kończy. Marek dodaje, że szczoteczka może również pomóc w równomiernym rozprowadzeniu dowolnego rodzaju olejku lub balsamu do brody w całej brodzie: „Codzienne używanie szczoteczki z kilkoma kroplami dobrego olejku do brody zdziała cuda na niechlujną brodę”. Aby znaleźć najlepsze pędzle do brody, poprosiliśmy Romana, Marka i sześciu innych ekspertów od brody o ich rekomendacje. Czytaj dalej, aby poznać ich ulubione.

Zestawy do brody

Robert lubi tą mniejszą „kieszonkową szczotkę do brody” od Zew, ponieważ, jak to ujął, „najlepsza szczotka do brody to ta, którą masz przy sobie”. Podobnie jak wszystkie kartacze do brody Zewa, są wyposażone w poręczną torbę ze sznurkiem, a mały rozmiar oznacza, że powinien z łatwością zmieścić się w kieszeni płaszcza lub zestawie do brody. Kartacz ma mocne włosie dzika, ale jest również dostępny w wersji z miękkim włosiem. To wszystko zamiast kupować osobno można dostać w pakiecie, wystarczy sprawdzić najlepsze zestawy do brody.

Grzebienie do brody

Grzebienie do brody używane przez barberów jest oczywiście wyższej jakości i mocniejszy niż grzebienie dostępne do użytku domowego. Profesjonaliści potrzebują zarówno cienkich, jak i szerokich grzebieni, aby kontrolować, przycinać i stylizować brodę. Do stylizacji brody podczas suszenia suszarką barberzy potrzebują grzebienia do brody wykonanego z antystatycznych i odpornych na ciepło materiałów. Z drugiej strony blednący grzebień wymaga zębów, które mają od krótkich do długich.

Prosta brzytwa

Brzytwa jest tradycyjnym narzędziem fryzjerskim używanym do golenia zarostu na twarzy i wokół dekoltu. Dla klasycznego dżentelmena w salonie fryzjerskim niezbędne są brzytwa, krem do golenia w starym stylu i balsam po goleniu. Fryzjerzy będą również chcieli zainwestować w pasek do golenia, aby ostrzyć, polerować i konserwować brzytwę. W przeciwieństwie do tego, wiele maszynek do golenia o prostej krawędzi jest standardowo wyposażonych w zestaw ostrzy.