PYTANIA PRZEWODNIE DOTYCZĄCE DELIKATNEGO ODŻYWIANIA

dieta 1800 kalorii

Planujesz czytać Delikatne odżywianie w ramach klubu książki? Ten post na blogu zawiera pytania przewodnie do dyskusji, dzięki czemu możesz jak najlepiej wykorzystać swoją lekturę.

Odkąd ukazało się PaniDieta, usłyszałem od kilku różnych osób, które czytały go w ramach klubu książki. W zeszłym tygodniu grupa pracowników publicznej służby zdrowia, której przedstawiałem w ciągu lata, skontaktowała się z moimi pytaniami dotyczącymi klubu książki. Odpowiedziałem: „nie, ale świetny pomysł na post na blogu!” Niestety, tutaj jest wspomniany wpis na blogu. Dieta to dopiero początek całej drogi.

Jeśli nie czytałeś jeszcze Delikatnego odżywiania, jest to książka, którą napisałem, która bada rolę odżywiania w Intuicyjnym Jedzeniu. Jeśli jesteś kimś, kto czuje się przytłoczony wszystkimi sprzecznymi i mylącymi informacjami żywieniowymi lub jesteś zainteresowany zdrowszym odżywianiem, ale nie kosztem swojego związku z jedzeniem, napisałem z myślą o Tobie Delikatne odżywianie. Mam nadzieję, że jest to książka, która pomoże ci trochę odprężyć się przy jedzeniu i odżywianiu, abyś mógł czuć się pewniej w tym, jak się odżywiasz!

Pytania przewodnie dotyczące delikatnego odżywiania

ROZDZIAŁ 1 PYTANIA: DLACZEGO DIETY NIE DZIAŁAJĄ

Ten rozdział bada naukę i psychologię, dlaczego diety nie działają, oraz wprowadza koncepcje cyklu diety i zmiany wagi.

  1. Jak zdefiniowałeś dietę przed przeczytaniem tego rozdziału? A może po? Czy twoja koncepcja tego, jak wygląda dieta, zmieniła się po przeczytaniu tego rozdziału?

  2. Rozważ swoją osobistą historię diet. Jaki był wynik diet, na których byłeś? Kiedy oddalasz się, aby wziąć pod uwagę wyniki nie tylko podczas diety, ale także po miesiącach i latach, czy zmieniła się Twoja perspektywa diet?

  3. Zapoznaj się z grafiką cyklu diety na stronie 26. W jaki sposób życie wpłynęło na twoją zdolność „trzymania się” planu diety? Pomyśl o ludziach znajdujących się w innych okolicznościach życiowych niż twoja. Jakie są inne sposoby, w jakie możesz sobie wyobrazić, że życie zakłóca zdolność trzymania się planu diety? Dieta na cellulit coś Ci mówi?

ROZDZIAŁ 2 PYTANIA: INTUICYJNE JEDZENIE

W tym rozdziale przyjrzymy się zasadom intuicyjnego jedzenia, dzieląc je na cztery tematy: rezygnacja z diety, dostrajanie się do wewnętrznych wskazówek, bezwarunkowe przyzwolenie na spożywanie wszystkich pokarmów i życzliwe traktowanie ciała.

  1. Po zapoznaniu się z 10 zasadami intuicyjnego jedzenia, czy jest jakaś zasada (zasady), które Twoim zdaniem są/są szczególnie dobrze zintegrowane z Twoim życiem lub że czujesz się dobrze w nawigacji? Czy są jakieś konkretne zasady, z którymi zwykle się zmagasz?

  2. Czy są jakieś konkretne pokarmy, na które trudno jest dać sobie przyzwolenie? Co myślisz lub wierzysz o tych pokarmach, co wpływa na twoją zdolność do wyrażenia sobie pełnego pozwolenia?

  3. Jakie zewnętrzne źródła informacji o jedzeniu, odżywianiu i wadze wpłynęły na twój stosunek do jedzenia?

  4. Wyobraź sobie, że czujesz się w 100% komfortowo ze swoim ciałem „tu i teraz”. Jak wpłynęłoby to na twoją zdolność do praktykowania intuicyjnego jedzenia? Z jakimi zasadami czułbyś się bardziej komfortowo? Czy są to te same zasady, które wymieniłeś jako wyzwanie w pytaniu 1? A może nie!

ROZDZIAŁ 3 PYTANIA: REDEFINICJA ZDROWIA

W tym rozdziale omówiono konceptualizację zdrowia oraz wpływ kultury diety na naszą definicję zdrowia. Prowadzi Cię do patrzenia na zdrowie w bardziej zniuansowany sposób i pomaga zrozumieć, co dla Ciebie oznacza zdrowie. Dieta anemia jest potrzebna wielu kobietą po ciąży.

  1. Czy twoja koncepcja zdrowia zmieniła się podczas czytania tego rozdziału? Jeśli tak, jak to się stało?

  2. Jeśli dbanie o zdrowie/poprawa zdrowia jest twoją wartością lub celem, zastanów się dlaczego. Jak wyobrażasz sobie, że większe zdrowie fizyczne i psychiczne zmieniłoby Twoje życie? A może tak?

  3. Przejrzyj wyznaczniki zdrowia, zaczynając od strony 54. Wyobraź sobie, że dostałeś magiczną różdżkę, za pomocą której możesz dokonać jednej zmiany, która miałaby największy wpływ na ogólny stan zdrowia świata (lub społeczności). Jaka byłaby ta zmiana?

  4. Rozważ popularną dietę lub dietę, którą stosowałeś w przeszłości. W jaki sposób wpłynęło to lub mogło wpłynąć na inne aspekty zdrowia, takie jak zdrowie społeczne lub finansowe?

ROZDZIAŁ 4 PYTANIA: DELIKATNE ODŻYWIANIE

W tym rozdziale omówiono nowy sposób konceptualizacji żywienia, wprowadzenie hierarchii potrzeb żywieniowych oraz przedstawiono podstawowe wytyczne dotyczące integracji żywienia w sposób delikatny i elastyczny. Dieta celiakia jest odpowiedzią właśnie skierowaną do Ciebie.

  1. Przypomnij sobie, co jadłeś w ciągu ostatniego tygodnia. Pomyśl o 2-3 posiłkach, które zjadłeś, które były smaczne, satysfakcjonujące i po jedzeniu czułeś się dobrze. Czy te posiłki mają ze sobą coś wspólnego?

  2. Jakie są najgłośniejsze wiadomości dotyczące zdrowego odżywiania, jakie otrzymałeś przez całe życie? Jak te przekazy wpisują się w kontekst hierarchii potrzeb żywieniowych? Czy te wiadomości kolidują z jakimiś jego aspektami?

ROZDZIAŁ 5 PYTANIA: DOKONYWANIE ZMIAN, KTÓRE TRWAJĄ

Ten rozdział zawiera porady, jak dokonać zmian w swoich nawykach żywieniowych w zrównoważony sposób.

  1. Przejrzyj listę wartości na stronie 98. Z jakimi wartościami łączy się kultura żywieniowa? A co z intuicyjnym jedzeniem? Możesz podać wartości, które nie są wymienione.

  2. Pomyśl o obecnej popularnej diecie lub diecie, którą stosowałeś w przeszłości. Jak zasady diety pasowały do ​​modelu małej zmiany omówionego w tym rozdziale lub w jaki sposób się do niego odnosiły?

ROZDZIAŁ 6 PYTANIA: PLANOWANIE POSIŁKÓW DLA SATYSFAKCJI

Diety często uczą sztywnego planowania posiłków, skoncentrowanego na jedzeniu jak najmniejszej ilości lub trzymaniu się swojego planu. W tym rozdziale przedstawiono narzędzia do elastycznego planowania posiłków, z naciskiem na satysfakcję.

  1. Omów różnicę między pełnią a satysfakcją. Jaki był niedawny posiłek, podczas którego czułeś się pełny, ale nie usatysfakcjonowany? Co można było dodać/zmienić do posiłku, aby zwiększyć satysfakcję?

  2. Jak planowałeś posiłki przed przeczytaniem tego rozdziału? Czy czułeś, że w planowaniu posiłków jest zbyt dużo lub za mało struktury? Jakie zmiany w planowaniu posiłków wprowadziłeś lub rozważałeś wprowadzenie od czasu przeczytania tego rozdziału?