Szambiarskie leczenie enzymatyczne

szambo-betonowe(6)

Według Agencji Ochrony Środowiska  „Więcej niż jedno na pięć gospodarstw domowych polega na indywidualnych systemach klastrowych na miejscu lub małych społecznościach (systemy septyczne) w celu oczyszczania ścieków”.

Właściwa konserwacja jest ważna dla żywotności systemu septycznego. Jest kilka rzeczy, które właściciel domu może zrobić, aby utrzymać system septyczny w zdrowiu i promować jego długowieczność. Regularne dodawanie enzymów septycznych jest jednym z nich.

Zabiegi w szambie można nazwać wieloma nazwami – enzymy w szambie, dodatki do szamba, oczyszczanie systemu septycznego i leczenie bakteryjne, by wymienić tylko kilka.

Co daje leczenie szamba?

Bakterie występują naturalnie we wszystkich szambach. Pochodzi z odpadów organicznych spłukiwanych do szamba. Jednak nie wszystkie bakterie są sobie równe. „Dobre” bakterie są często zabijane przez wiele popularnych produktów gospodarstwa domowego, takich jak wybielacze, chemikalia w środkach czyszczących i mydła antybakteryjne. Dobre leczenie septyczne doda dobre bakterie z powrotem do szamba.

Preparaty septyczne firmy zawierają żywe bakterie. Rozpuszczalne w wodzie pakiety rozkładają organiczne odpady stałe i tłuszcz, aby wspomóc prawidłowe funkcjonowanie systemu septycznego i wyeliminować nieprzyjemny zapach. Bakterie tlenowe i beztlenowe trawią tłuszcze, tłuszcze, oleje, białka, skrobię i węglowodany. Po zmieszaniu z wodą zabierają się do pracy, rozkładając te odpady na coraz mniejsze kawałki. Każda z kuracji enzymatycznych jest pakowana w wygodne, odmierzone, rozpuszczalne opakowania, które można łatwo spłukiwać w toalecie raz w miesiącu.

Czy enzymy szamba naprawdę działają?

Tak! Zawsze wierzyliśmy w korzyści płynące z leczenia enzymatycznego, a ostatnio byliśmy świadkami jego znaczenia w krótkim czasie. Oto przykład z życia wzięty.

Klient, w którym mieszkają ludzie wychodzący z różnych uzależnień, maksymalizuje swój system septyczny i nie konserwuje go. W sytuacji, w której mieszka wielu mieszkańców, konieczne może być częstsze wypompowywanie szamba w porównaniu do domu, w którym mieszka 2-5 osób. Codzienna rutyna mieszkańców obejmuje gotowanie trzech posiłków, zmywanie naczyń, prysznice, pranie itp. Rezultatem była gruba warstwa twardej szumowiny o grubości ponad 2 ’. Technik włożył do zbiornika roczną ilość enzymów, aby enzymy zaczęły działać na grubej warstwie i wrócił 3 tygodnie później, aby pompować zbiornik. Warstwa szumowiny została całkowicie rozbita, a zbiornik można było konserwować w razie potrzeby.

Więcej informacji na temat konserwacji systemu septycznego

Regularna konserwacja pomoże zapewnić trwałość systemu septycznego w Twoim domu. Zabiegi septyczne NIE zastępują pompowania i są jednym z elementów utrzymania zdrowego systemu. Jak widać na poniższym rysunku, szlam gromadzi się na dnie zbiornika i musi zostać usunięty, podobnie jak warstwa szumowiny na górze zbiornika. Jedyne, co powinno wypływać ze szamba do kanalizacji, to ścieki lub ścieki. Jeśli zbiornik nie jest właściwie konserwowany, warstwa szlamu lub szumowiny może przedostać się do odpływu i spowodować kosztowne problemy.

Zacznij już dziś – trzymaj się harmonogramu

Jeśli minęły trzy lub więcej lat od wypompowania szamba lub nie masz pewności, kiedy wykonano ostatni serwis, zdecydowanie zalecamy sprawdzenie i wypompowanie szamba. Wykonanie tego kroku zapewni ci regularny harmonogram konserwacji.

Klienci otrzymują bezpłatną usługę – Program Przypomnienia. Po naprawieniu systemu septycznego zostaniesz umieszczony w naszym systemie i automatycznie otrzymasz przypomnienie, kiedy nadejdzie czas na kolejne odpompowanie.