Typowe problemy z systemem tlenowym szamba.

szamba betonowe tanio 320

Dla każdego właściciela septycznego systemu tlenowego dźwięk wyjącego alarmu jest prawdopodobnie znajomym dźwiękiem. Ten alarm nie zawsze oznacza jednak, że doświadczasz kryzysu septycznego, ale może oznaczać, że jedna z wielu funkcji twojego systemu septycznego wymaga uwagi. Podczas rozwiązywania tego alarmu należy szukać wielu problemów. 

Brak zasilania w systemie

Jest to prawdopodobnie najczęstszy problem, jaki obserwujemy w systemach aerobowych klienta. Jeśli alarm się włączył, jednym z pierwszych kroków, które należy podjąć, aby rozwiązać problem, jest sprawdzenie zasilania. Sprawdź wyłącznik zasilania systemu, aby upewnić się, że nie został przypadkowo wyłączony. Jeśli przełącznik jest w pozycji włączonej, ale nadal słychać alarm lub widzisz lampkę serwisową, sprawdź wyłącznik elektryczny w swoim domu. Upewnij się, że system aerobowy jest zasilany.

Sprawdź, czy nie ma zatkanego chloratora

Szamba betonowe tlenowe wykorzystują tlen do rozkładu i oczyszczania ścieków w zbiorniku. Po oczyszczeniu tlenowym ścieki te są często pompowane z powrotem do instalacji tryskaczowej w domu w celu podlewania trawnika. Przed użyciem w tryskaczach woda ta jest poddawana działaniu chloru w celu dezynfekcji ścieków. Ten chlorator jest intensywnie używany przez cały rok do oczyszczania ścieków i może się zatkać, jeśli nie planujesz regularnej konserwacji szamba. Jeśli twój tlenowy system septyczny jest zasilany, ale alarm nadal się włącza, sugerujemy sprawdzenie chloratora pod kątem zatkania.

Pompa zanurzeniowa nie działa

W wielu przypadkach, jeśli pompa zanurzeniowa nie działa, jest to znak, że potrzebujesz całkowicie nowej pompy. Jednak w niektórych przypadkach pompa może nie działać z powodu złego pływaka, wadliwego okablowania lub uszkodzonej części. W takich przypadkach najlepiej jest wezwać jednego z naszych specjalistów, aby przeprowadził konserwację szamba w systemie w celu naprawy lub wymiany tych elementów.

Niskie ciśnienie powietrza

Twój tlenowy system septyczny polega na regularnym przyjmowaniu tlenu w celu rozbicia odpadów i prawidłowego funkcjonowania systemu. Jeśli twój system nie otrzymuje odpowiedniej ilości powietrza, a ciśnienie powietrza jest niskie, jest to prawdopodobnie znak, że potrzebujesz nowego napowietrzacza lub specjalista musi przebudować system napowietrzania.

Zepsuty zegar lub fotokomórka

Szamba betonowe współpracują ze sobą, aby uwolnić wodę z systemu i użyć jej w zraszaczach. Jeśli jeden lub oba te elementy są uszkodzone lub uległy awarii, może to uniemożliwić systemowi uwalnianie ścieków przez zraszacze, co ostatecznie spowoduje nagromadzenie się zbyt dużej ilości wody w systemie.