Wszystko, co musisz wiedzieć o instalacjach gazowych w Twoim domu

instalacje gazowe

Wszystko, co musisz wiedzieć o instalacjach gazowych w Twoim domu

Gaz w domu:

Właściciele domów coraz częściej rozważają założenie instalacji gazowej w swoich domach w wyniku rosnących kosztów energii elektrycznej. Gaz ziemny jest powszechnie uważany za bezpieczne i stosunkowo ekologiczne źródło energii. Gazownik Wrocław zapewni, że gaz popłynie do państwa domu w sposób bezpieczny i przepisowy.

Certyfikaty gazowe:

Certyfikat stwierdza, że ​​instalacja została odpowiednio sprawdzona i uznana za bezpieczną i szczelną. Certyfikat musi wystawić upoważniona osoba.

Każda osoba, która posiada w swoim domu instalację z gazem lotnym, musi posiadać ten certyfikat zgodnie z przepisami. Zwykle uzyskuje się to na etapie instalacji. Właściciele domów muszą wiedzieć, że to na nich spoczywa obowiązek zapewnienia posiadania tego certyfikatu, a nie instalatora.

Jeśli Twój dom zostanie uszkodzony lub zniszczony w wyniku wadliwego urządzenia – a nie masz ważnego certyfikatu wydanego przez osobę zarejestrowaną – konsekwencje ubezpieczeniowe mogą być znaczne. Firma ubezpieczeniowa miałaby pełne prawo do odrzucenia roszczenia, co mogłoby mieć poważne konsekwencje finansowe dla właściciela domu.

Przepisy dotyczące instalacji gazowych:

Butle gazowe nie mogą być instalowane:
• Mniej niż 1 metr na boki od drzwi i okien
• Mniej niż 2 metry od odpływów i otworów wentylacyjnych
• Mniej niż 3 metry pod oknami (chyba że zainstalowano niepalny dach)
• Mniej niż 1 metr od ściany granicznej nieruchomości (chyba że jest to ściana przeciwpożarowa)
• Mniej niż 5 metrów na boki od przełączanego punktu elektrycznego lub przełącznika wtykowego;
• Żarówki nie mogą znajdować się mniej niż 1,5 metra nad butlą gazową.

Inne zasady instalacji:

Można stosować wyłącznie rury miedziane klasy 1 lub 2 lub inne zatwierdzone przewody gazowe (Uwaga: to nie są te same przewody miedziane, które są używane przez hydraulików)
• Rury miedziane przechodzące przez ścianę muszą być osłonięte
• Zatwierdzony elastyczny wąż gazowy nie może mieć więcej niż dwa metry długości i nie może przechodzić przez żadną przegrodę (w tym drewno, suchą ścianę, ścianę szafki itp.)
Jeśli podejrzewasz, że Twoje urządzenie gazowe jest niebezpieczne, najlepiej natychmiast je wyłączyć. Nie dotykaj go, dopóki nie zostanie sprawdzony przez zarejestrowanego inżyniera gazowniczego. Otwórz wszystkie drzwi i okna, aby wywietrzyć pomieszczenie. Upewnij się, że odciąłeś dopływ na zaworze kontrolnym licznika. Upewnij się, że twoje instalacje gazowe Wrocław są szczelne i bezpieczne.