Zalety marmurowego blatu lub blatu

marmurowy-stolik

Zastanawiasz się nad zakupem marmurowych stołów do jadalni, blatów kuchennych lub marmurowego stołu ze względu na jego klasyczne piękno i ponadczasową elegancję? Jest kilka rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę przed dokonaniem tak dużego zakupu.

Marmur jest miękkim kamieniem, więc chociaż jest bardzo gęsty, jest również dość podatny na plamy i zarysowania. Ale jeśli poświęcisz trochę czasu i dołożysz wysiłku, aby go odpowiednio utrzymać, Twój marmurowy blat lub blat będzie można cieszyć się przez wiele lat . . . i przez przyszłe pokolenia. Stoliki marmurowe to świetny wybór do Twojego wnętrza.

Marmur ma wiele, wiele zalet i właśnie dlatego jest tak niezmiennie popularnym materiałem.

 1. It’s Beautiful: Piękno zdecydowanie znajduje się na szczycie listy zalet marmuru. Nic tak naprawdę nie może się równać. Marmurowy stół jadalny lub stolik pomocniczy będzie uzupełnieniem niemal każdego wystroju i będzie przyciągającym wzrok tematem rozmów dla gości.
 2. Jest trwały przy odpowiedniej pielęgnacji: marmur jest trwały, jeśli jest odpowiednio i konsekwentnie pielęgnowany. Przy odpowiedniej pielęgnacji może wytrzymać każdy inny mebel w Twoim domu!
 3. Jest ponadczasowy: nigdy nie wyjdzie z mody. Zwróć uwagę, że nawet antyczne marmurowe meble nigdy się nie starzeją. Marmur to niezawodny dodatek do Twojego domu, którego nie będziesz musiał wymieniać ani wymieniać, i jest mało prawdopodobne, abyś kiedykolwiek chciał!
 4. Jest wszechstronny: marmurowe blaty są dostępne w wielu pięknych, naturalnych kolorach, a stoły można zaprojektować tak, aby uzupełniały współczesny, nowoczesny klimat, a także naturalny, tradycyjny lub antyczny wygląd. Z łatwością znajdziesz marmurowy stół, który podkreśli Twój styl.
 5. Można go przywrócić: Marmur może zostać odrestaurowany przez profesjonalistę z dobrymi wynikami, jeśli nie jest odpowiednio konserwowany.

Wady marmurowych blatów

Oto kilka rzeczy, o których należy pomyśleć przed zakupem marmurowego stołu lub blatu:

 1. Wymaga konserwacji: Marmur wymaga starannego czyszczenia i konserwacji. Naprawdę nie możesz pozwolić, by bałagan usiadł, nawet na minutę!
 2. Łatwo się rysuje: łatwo się rysuje i trawi. Uszczelnienie nie zapobiegnie temu.
 3. Może wymagać regularnego uszczelniania: W miejscach intensywnie użytkowanych (takich jak blaty) marmurowy blat może wymagać regularnego uszczelniania. Raz w roku jest standardowym zaleceniem, aby chronić marmur i zachować jego nowy wygląd.
 4. Wymaga podstawek: będziesz musiał używać podstawek przez cały czas. Nawet zwykła stara szklanka wody zostawi pierścień.
 5. Można go łatwo zaplamić: w porównaniu do innych kamieni (np. granitu), marmur jest raczej wrażliwy na kwaśne produkty spożywcze i powszechnie używane produkty. Wino, kawa, cola i wiele domowych środków czyszczących może poplamić lub zmatowić wykończenie marmurowego blatu.
 6. Jest wrażliwy na temperaturę: unikaj umieszczania lepkich, gorących lub lodowato zimnych przedmiotów bezpośrednio na marmurowym blacie.
 7. Kosztowne jest odnowienie powierzchni: Poplamiony lub porysowany marmur może zostać naprawiony przez profesjonalistę, ale koszt tej usługi jest znaczny. Złote stoliki marmurowe mogą się szybko zepsuć w takim wypadku.

Rzeczy, które poplamią marmur

 • Garbniki (znalezione w kawie, herbacie i winie)
 • Beta karotyna (znajdująca się w marchwi i innych warzywach)
 • Węglany wapnia i magnezu (znajdujące się w twardej wodzie)
 • Kwasy lub zasady (ocet, amoniak, cytryna itp.)