Znaczenie pompowania układu tlenowego szamba.

szambo.pl

Ponieważ nasze systemy septyczne są zakopane na naszych podwórkach, często są poza zasięgiem wzroku, poza umysłem. Ale wyrzucenie ich z naszych umysłów może w rzeczywistości zaszkodzić tobie i twojemu systemowi septycznemu. Regularna konserwacja szamba obejmuje zaplanowane pompowanie. W dzisiejszym blogu omówimy znaczenie pompowania tlenowego systemu septycznego.

Twój aerobowy system szamba

Twój tlenowy system septyczny jest bardziej skomplikowany, niż prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę. Składają się z ruchomych części, systemów tlenowych i szeregu elementów elektronicznych, które przemieszczają odpady przez największy system septyczny. Aby upewnić się, że wszystkie te części i elementy są w dobrym stanie, szamba betonowe  muszą być regularnie sprawdzany i pompowany. Dlatego.

Nagromadzenie osadu

Podczas spłukiwania toalety ścieki są odprowadzane z domu do zbiornika na śmieci. W tym zbiorniku ciała stałe są oddzielane od cieczy. Ciecze odpadowe są następnie przenoszone do jednostki aerobowej, a na koniec do zbiornika pompy w celu ponownego przetworzenia na wodę do zraszaczy.

Wraz z użytkowaniem i czasem w Twoim zbiorniku na śmieci gromadzi się coraz więcej odpadów. W końcu ten szlam może przedostać się ze zbiornika na śmieci do innych zbiorników i przedziałów, ostatecznie zanieczyszczając zbiornik pompy. Ten zanieczyszczony system może prowadzić do innych problemów w systemie i może stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Odczyty osadu w zbiorniku

Jeśli w twoim zbiorniku tlenowym gromadzi się szlam, może to uniemożliwić tlenowi dostającemu się do systemu prawidłowy rozkład odpadów i uniemożliwić wystarczające przetwarzanie odpadów. Nagromadzenie szlamu w zbiorniku pompy może prowadzić do awarii pompy i wielu innych problemów. Nierzadko zdarza się, że głowice zraszaczy i linie kroplujące są zatkane odpadami, jeśli zbiornik pompy jest zbyt wypełniony szlamem. W rzadkich przypadkach te urządzenia mogą pęknąć i rozpylić odpady na trawnik.

W ramach regularnej konserwacji szamba specjalista od szamba powinien przeprowadzać odczyt osadu co około cztery miesiące. Zarówno zbiornik tlenowy, jak i zbiornik pompy należy sprawdzić pod kątem gromadzenia się szlamu. Jeśli w którymkolwiek z tych zbiorników występuje wysoki poziom szlamu, ważne jest, aby przepompować cały system.

Jak często należy pompować mój system aerobowy?

Istnieje wiele zmiennych, które wpływają na szamba betonowe, jak często twój system musi być pompowany. Zależy to od wykorzystania twojego systemu i liczby osób mieszkających w twoim domu, sugerujemy, aby twój system był pompowany co trzy do pięciu lat. Jeśli chcesz uzyskać bardziej precyzyjną odpowiedź, zadzwoń do nas i umów się na inspekcję swojego systemu septycznego.