DLACZEGO TRZEBA MYĆ PĘDZLE DO MAKIJAŻU I JAK TO ZROBIĆ

makijaż 5

Czyszczenie pędzli do makijażu jest jak sprzątanie pokoju, nie najprzyjemniejsze, ale bardzo potrzebne zadanie. Tak jak nieporządne warunki życia mogą doprowadzić do niespodziewanych gości w postaci karaluchów, tak resztki starych kosmetyków, które osiadły na twoich ulubionych pędzlach, mogą spowodować prawdziwą katastrofę. W rzeczywistości istnieją wystarczające powody, aby już teraz rozpocząć czyszczenie tych niezbędnych narzędzi. Makijażystka Wrocław specjalizuje się w czyszczeniu pędzli do makijażu.

DLACZEGO NAPRAWDĘ POTRZEBUJESZ MYĆ SWOJE PĘDZLE?

1. Zdrowie i czystość Twojej skóry. Kiedy używasz pędzli do makijażu, są jak gąbka, zbierają wszystko co znajduje się na twarzy, sebum, martwe komórki, kurz. Wyobraź sobie, jak za każdym razem smarujesz taką kombinację na skórze. Prowadzi to do zatkania porów i jest bezpośrednią drogą do podrażnień, stanów zapalnych i trądziku.
2. Nienaganny makijaż. Używanie nieoczyszczonych pędzli oznacza ponowne nałożenie starych drobinek pudru, podkładu, korektora, które pozostały na włosie. Różne odcienie i konsystencje po zmieszaniu mogą zepsuć makijaż, czyniąc go nieporządnym i brudnym.
3. Trwałość pędzli. Im częściej myjesz pędzle, tym dłużej wytrzymają. Dzięki temu oszczędzasz pieniądze i nie musisz wydawać pieniędzy na zakup nowych pędzli. Brudne włosy stają się bardziej suche, bardziej szorstkie, gdy przypiekają się z resztkami makijażu i zanieczyszczeniami przeniesionymi ze skóry. Przy regularnym czyszczeniu włosie lepiej zachowuje swój kształt i staje się bardziej miękkie.
4. Higiena. Brudne pędzle do makijażu są pożywką dla bakterii, co nie tylko jest straszne dla skóry, ale także zanieczyszcza kosmetyki i skraca ich trwałość. To, co może być używane przez rok, pogorszy się za kilka miesięcy.

JAK CZĘSTO CZYŚCICIE PĘDZLE?

Czyszczenie pędzlem powinno być częścią rytuału piękna. Ale jak często powinieneś brać dzień na kąpiel? Za każdym razem, gdy używasz pędzla, przetrzyj go wilgotną szmatką lub spryskaj środkiem antyseptycznym. Większość dermatologów powie, że pędzle należy dogłębnie czyścić przynajmniej raz w tygodniu, szczególnie skupiając się na pędzlach do podkładu.

KTÓRY PRODUKT WYBRAĆ DO MYCIA PĘDZLI?

Teraz rynek jest pełen różnych produktów i nie powinieneś mieć z tym żadnych problemów.
1. Wiele marek kosmetycznych wypuściło specjalne środki do czyszczenia pędzli, ale najczęściej są one zawyżone.
2. Prostą i niedrogą opcją jest mydło w proszku, mydło kosmetyczne lub mydło dla dzieci. Doskonale odtłuszcza bez przesuszenia.
3. Co dokładnie jest na twojej półce. Czy to szampon, czy środek czyszczący? Dobrze rozpuszcza zanieczyszczenia, bez agresywnych efektów.
4. Olej hydrofilowy. Bezwarunkowo usuwa nawet najbardziej uporczywy makijaż, dzięki czemu nadaje się do oczyszczania włosia.
5. Żel do mycia naczyń. Działa świetnie na smarze. Makijaż na sesję zdjęciową Wrocław wymaga zawsze mycia pędzli.

JAK MYĆ PĘDZLE DO MAKIJAŻU?

Notatka! Włosie syntetyczne może wytrzymać mocniejsze czyszczenie, natomiast włosie naturalne może szybciej się zużywać i należy się z nim obchodzić ostrożnie.
Krok 1: Będziesz potrzebować małej miski, detergentu, zlewu, ręcznika.
Krok 2: Opłucz pędzle pod ciepłą wodą. Nie używać na gorąco, ponieważ klej łączący uchwyt, uchwyt i stos może ulec zniszczeniu.
Krok 3: Napełnij małą miskę ciepłą wodą i dodaj środek czyszczący, a następnie zamieszaj końcówkę pędzla w tej mieszance.
Krok 4: Opłucz pędzel pod bieżącą wodą. Powtarzaj kroki 3-4, aż woda będzie czysta. Zwróć szczególną uwagę na ten moment, detergent nie powinien pozostawać na włosiu.
Krok 5: Delikatnie osusz pędzle suchym ręcznikiem. Jeśli włosie jest zdeformowane, delikatnie nadaj mu rękoma jego pierwotny kształt.
Krok 6: Rozłóż pędzle na ręczniku do wyschnięcia. Może to zająć od kilku godzin do kilku dni, w zależności od wielkości pędzla i temperatury otoczenia.

Jeśli można stworzyć takie warunki, należy suszyć pędzle w pionie, układać w stos, aby woda spływała i nie działała destrukcyjnie na klej. Wykonując te proste czynności co tydzień, będziesz zszokowana tym, o ile lepiej wyglądają i działają Twoje pędzle do makijażu!