Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą samochodu w Zabrzu?

zabezpieczenie antykradzieżowe zabrze

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą samochodu? Złodzieje mają swoje sposoby i stają się coraz lepsi ale skuteczne utrudnienie im pracy poprzez  montaż zabezpieczeń antykradzieżowych Zabrze może zaoszczędzić nam mnóstwo pieniędzy.

Zabezpieczenie antykradzieżowe Zabrze

1. Zamknij swoje drzwi

Zamknięcie drzwi to pierwszy krok do odstraszenia złodzieja. Warto wyrobić sobie nawyk sprawdzania drzwi samochodu.

2. Wyjmij kluczyki z pojazdu

Nigdy nie zostawiaj kluczyków w stacyjce. Jeśli twój kluczyk znajduje się w stacyjce, złodziej może po prostu wybić szybę i odjechać. Ostrzegamy również przed pozostawieniem uruchomionego samochodu, nawet jeśli wybierasz się do sklepu, aby szybko załatwić sprawę. Jeżdżący pojazd może być łatwym śladem dla złodzieja, zwłaszcza jeśli jest bez nadzoru lub odblokowany.

Montaż zabezpieczeń antykradzieżowych Zabrze

3. Nie zostawiaj zapasowego kluczyka w pobliżu pojazdu

Zalecamy zabranie kluczyków ze sobą, gdy wychodzisz z samochodu. Niektórzy ludzie trzymają zapasowy klucz pod samochodem lub w schowku na wypadek, gdyby został zablokowany – ale złodzieje wiedzą, gdzie szukać dodatkowego klucza. Podczas gdy zamknięcie samochodu jest uciążliwe, pomyśl o potencjalnym problemie związanym z kradzieżą samochodu, gdy ktoś zawczasu zamówił montaż zabezpieczeń antykradzieżowych Zabrze.

4. Zamknij okna

Trzymaj okna całkowicie zamknięte. Złodziej może po prostu sięgnąć do Twojego samochodu przez otwarte okno — zabierając to, co może dosięgnąć lub odblokowując drzwi, aby uzyskać pełny dostęp do Twojego pojazdu i wszystkiego, co się w nim znajduje.

Zabezpieczenie antykradzieżowe Gliwice

5. Parkuj w dobrze oświetlonych miejscach

Unikaj parkowania w miejscach słabo oświetlonych lub miejscach, które nie są od razu widoczne dla przechodniów. Zaleca się parkowanie pod światłem i na obszarze o dużym natężeniu ruchu, ponieważ złodzieje mogą być zniechęceni, jeśli wiedzą, że mogą być łatwo zauważeni lub przyłapani przez zabezpieczenie antykradzieżowe Gliwice .

6. Zainstaluj dźwiękowy system alarmowy i urządzenie antykradzieżowe

Polecamy zainstalowanie dźwiękowego systemu alarmowego, jeśli Twój samochód nie jest wyposażony w taki, oraz użycie widocznego urządzenia zabezpieczającego przed kradzieżą. Alarm dźwiękowy ma na celu wyemitowanie głośnego dźwięku, często klaksonu samochodu, jeśli ktoś spróbuje wejść do pojazdu, gdy alarm jest włączony.

Niepożądana uwaga przyciągnięta przez hałas może przegonić potencjalnego złodzieja. Dostępnych jest wiele różnych alarmów samochodowych, ale pamiętaj, że może być konieczne zainstalowanie ich przez mechanika lub technika alarmowego — zwłaszcza jeśli instalacja wymaga pracy z instalacją elektryczną pojazdu. Do odstraszenia złodzieja samochodu mogą też wystarczyć widoczne urządzenia, takie jak blokada kierownicy czyli zabezpieczenie antykradzieżowe Zabrze, wytrawianie szyb czy migające światło systemu alarmowego. Jeśli nie są pewni, czy uda im się spokojnie uciec z samochodem lub obawiają się, że mogą zostać złapani, mogą po prostu całkowicie unikać Twojego pojazdu.

montaż zabezpieczeń antykradzieżowych zabrze

Zabezpieczenie samochodu zabrze

7. Zainstaluj system immobilizera pojazdu

Złodzieje mogą ominąć twój zapłon, „podkręcając” samochód, ale możesz temu zapobiec, używając systemu immobilizera pojazdu. Systemy immobilizera mogą zawierać inteligentne klucze, wyłączniki awaryjne i bezprzewodowe uwierzytelnianie zapłonu. Zasadniczo wyłączą pojazd, aby złodziej nie mógł z nim uciec. Być może trzeba będzie poprosić mechanika lub technika zaznajomionego z okablowaniem pojazdu i systemami komputerowymi, aby zamontował immobilizer w Twoim pojeździe.

8. Zainstaluj system śledzenia

Możesz rozważyć zainstalowanie systemu śledzenia, który można również nazwać systemem odzyskiwania pojazdu. (Podobnie jak w przypadku innych alarmów, może być konieczne zainstalowanie urządzenia przez profesjonalistę czyli montaż zabezpieczeń antykradzieżowych Zabrze). W przypadku kradzieży samochodu ten system śledzenia użyje technologii bezprzewodowej i/lub GPS, aby wyemitować sygnał policji lub usłudze monitorowania pojazdu. Lokalizacja, mówi NICB. Może to pomóc policji w szybszym odzyskaniu pojazdu.

zabezpieczenie antykradzieżowe zabrze

9. Nie zostawiaj kosztowności w samochodzie

Jednym ze sposobów na przyciągnięcie złodzieja jest pozostawienie torebki, telefonu komórkowego lub innego cennego przedmiotu w dobrze widocznym miejscu samochodu. Najlepiej zostawić w domu cokolwiek wartościowego, ale jeśli musisz mieć przy sobie coś ważnego, trzymaj to poza zasięgiem wzroku. Zalecamy montaż zabezpieczeń antykradzieżowych Zabrze jak również umieszczenie kosztowności w bagażniku, zanim dotrzesz tam, gdzie musisz być, ponieważ niektórzy złodzieje sprawdzają parkingi — szukając ludzi, którzy przenoszą przedmioty do bagażnika. Gdy opuścisz pojazd, włamią się do bagażnika, aby złapać to, co schowałeś.

10. Bądź czujny

Uważaj na otoczenie, gdy parkujesz samochód. Jeśli obawiasz się bezpieczeństwa swojego samochodu lub widzisz kogoś kręcącego się po parkingu, najlepiej zaparkować w innym miejscu. Zaleca się zabezpieczenie antykradzieżowe Zabrze jak  również dwukrotne sprawdzenie, czy okna i drzwi pojazdu są zamknięte przed pozostawieniem samochodu bez nadzoru.